• Eko kódex

• Naša základná škola je zapojená do celosvetového projektu Zelená škola. Vďaka veľkej usilovnsti detí a ich pani učiteliek sa nám podarilo získať titul Zelená škola. Našim cieľom je tento rok titul obhájiť.

Od roku 2010 sme sa každý školský rok snažili znížiť ekologickú stopu našej školy. Zaviedli sme separovaný odpad a rozumným správaním sa nám podarilo aj celkovo znížiť množstvo odpadu. V blízkosti našej školy sme si vybudovali bylinkovú záhradu, vysadili sme kríky a kvety. Zúčastnili sme sa rôznych akcí, na ktorých sme čistili okolie od odpadkov. Naše obľúbené aktivity sme realizovali vždy v apríli, počas mesiaca lesov. Zapájali sme sa do činností, ktoré nám pomohli zrealizovať rôzne environmentálne združenia. Pri týchto aktivitách sme sa učili životné prostredie nielen chrániť, ale dozvedeli sme sa o ňom aj veľa nového.

Našou novou témou na školský rok 2016/17 je VODA. O vode sa veľa naučíme a budeme sa snažiť ňou šetriť. Svoje merania si budeme sledovať a vyhodnocovať