• Záložka do knihy spája školy

• Vyhodnotenie 11. ročníka česko-slovenského projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY v školskom roku 2020/2021: téma; Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze.

V Školskej knižnici sme tohoročnú tému privítali, lebo nás inšpirovala k poučným aktivitám pre žiakov 1.st.:
                 - hodina hlasného čítania v čitateľskom peliešku (Mačky vo vreci)
                 - čítanie kníh podľa vlastného výberu (Orientácia žiakov v oddelení detskej beletrie)
                 - tvorba rýmov.

Využívali sme knihy písané vo veršoch, veršované básničky. Niektorí žiaci vyhľadávali rýmy v knihách. V aktivite prejavili svoj obrovský kus tvorivosti a vynaliezavosti pri hľadaní a vymýšľaní rýmov. S tretiakmi a štvrtákmi sme si trúfli na výrobu skladačiek - rohovej záložky. Pri týchto záložkách skrsol nápad, že budú zároveň DARČEKOM pre neznámeho českého kamaráta z partnerskej školy. Záložky v počte 60 ks sme označili pečiatkou knižnice a menom žiaka.

Našim kamarátom z partnerskej školy ZŠ Holubov sme pribalili aj 2 ks CD- slovenské ľudové rozprávky, aby si vypočuli našu ľúbozvučnú originálnu slovenčinu.

Na záver treba dodať, že uvedený projekt je pre žiakov z roka na rok zaujímavejší, majú ho radi, tešia sa na výrobu záložiek a popri tom všetkom  nenásilnou formou berú do rúk knihu za knihou.
            Celkové vyhodnotenie tohoto projektu je možné nájsť aj na stránkach Slovenskej pedagogickej knižnice.

Foto z uvedených aktivít